- Деталі
-
Категорія: на допомогу вчителю
-
Опубліковано: Неділя, 27 листопада 2016, 16:44
-
Перегляди: 5747
"Вгадай, хто!"
Ігри-вгадайки однаково улюблені учнями різного віку, викликаючи навіть у старшокласників непідробний інтерес і захопленість процесом. Вони дозволяють будь-якій кількості бажаючих брати участь в розвазі і не приносять абсолютно ніякого занепокоєння вчителям. Але, на відміну від всіх інших шкільних забав, серед такого роду ігор є свій безперечний лідер — гра «Крокодил»:
Учаснику на вухо повідомляється слово або фраза, його завдання — не використовуючи слів і звуків, пояснити іншим гравцям, що йому сказали. Хто першим правильно вгадає слово, сам стає ведучим.
Звичайно, на перервах в школі можна з успіхом і з користю для дітей використовувати і інші ігри, головне — не дозволяти їм надто захоплюватися процесом, інакше потім буде дуже складно налаштувати їх на більш серйозний навчальний лад.
"Вгадай цей голос"
Що розвиває. У цій грі діти навчаються безшумно пересуватися. У них розвивається слух, спостережливість.
Проводиться на відновлення сил.
Зміст гри. Кількість граючих: 10-20 осіб. Місце: зал, коридор, майданчик. Гравці утворюють коло. Всередині кола стає той, що водить. За вказівкою керівника ведучий закриває очі. Один із граючих підходить до ведучого, доторкається до нього і, змінивши голос, називає його ім'я. Після того, як гравець повернеться на своє місце, керівник дозволяє ведучому відкрити очі і назвати того хто підходив. Якщо він вгадає, то його місце займає названий гравець. Правила: 1) не можна відкривати очі без дозволу керівника; 2) повертатися потрібно тільки на своє місце. Ведучого, який кілька разів не вгадав, потрібно замінити іншим. Можна дозволити граючим не вимовляти імені, а наслідувати тваринам і птахам. Гра типова для заключної частини уроку.
"Швидко по місцям!"
Підготовка. Креслять дві паралельні лінії на відстані 7-9 м. Гравці вишиковуються у колону і кладуть руки на плечі попереду стоячому гравцю.
Хід гри. По команді «На прогулянку!» гравці йдуть або біжать за протилежну лінію і виконують задану вправу (наприклад нахили тулуба у перед або стрибки), по команді «Швидку по місцям!» гравці біжать на свої місця і вишиковуються у вихідне положення. Гравець який не встиг стати на своє місце йде у кінець колони. Гра знов продовжується.
Гра проводиться за визначеною кількістю спроб. Програють гравці які стоять у кінці колони.
Правила. Обов'язково виконувати задану вправу. Якщо гравець не встиг стати на своє місце то він не має права штовхатися.
"Гонка м'ячів у колонах"
Підготовка. Група ділиться на 2-3 команди, вишиковується в колонах на лінії старту. Направляючим гравцям роздають м'ячі (легкі, гумові).
Хід гри. За сигналом гравці починають передавати м'яч над головою до останнього в колоні. Коли останній гравець отримав м'яч, він біжить на початок колони і знов починає передавати м'яч. Гра закінчується коли гравець, який був направляючим, знов стане на своє місце. Команда отримує очко. Гра проводиться за визначеною кількістю спроб. Перемагає команда, яка отримала більше очок.
Правила. М'яч передавати з рук в руки. Якщо м'яч втратили, то гра продовжується з того місця де було втрачено м'яча.
Варіанти. М'яч передають вправо – вліво, над головою – під ногами.
Методичні вказівки. Звернути увагу на шикування в колонах.
"Гонка м'ячів за колом"
Підготовка. Гравці стоять по колу на відстані витягнутих рук, розраховуються на перші та другі номери. Перші номери – одна команда, другі – друга команда.
Двох гравців, які стоять поруч, назначають капітанами і дають їм м'ячі.
Хід гри. За сигналом капітани починають передавати або перекидати м'ячі по колу, один вправо, другий вліво, тобто через одного гравця, гравцям своєї команди. М'ячі перекидають по колу до тих пір, поки м'ячі знов не опиняться у капітанів. Капітан підіймає руки угору з м'ячем.
Виграє команда яка швидше провела м'яч по колу.
Гру проводять визначену кількість спроб (3-4).
Правила. М'яч обов'язково перекидати через одного гравця. Якщо м'ячі зіткнулися у повітрі та впали, їх потрібно підняти і продовжити гру.
"М'яч середньому"
Гравці утворюють три-чотири кола. В середині кожного кола стоїть ведучий. Він по черзі кидає м'яч своїм гравцям, а гравці кидають м'яч назад ведучому. Одержавши м'яч від останнього свого гравця, ведучий піднімає його вгору. Команда, в якої м'яч менше падав на землю і яка раніше від інших закінчила перекидання м'яча, виграє.
"До своїх прапорців!"
Підготовка. Гравці діляться на 3-4 команди. Команди вишиковуються в кола. У середину кожного кола стає гравець з прапорцем (прапорці або предмети різного кольору).
Хід гри. По сигналу гравці відходять у зазначене місце, відвертаються. За цей час гравці з прапорцями міняються або місцями, або прапорцями, або змінюють місце знаходження. По сигналу керівника «До своїх прапорців!», гравці обертаються і біжать до прапорця свого кольору. Команда, яка швидше вишикується біля свого прапорця перемагає. Гра проводиться з декількох спроб. Команда, яка більше разів швидше зібралася біля свого прапорця стає переможцем гри.
Правила. Гравцям з прапорцями обов'язково мінятися місцями або прапорцями. Не можна обертатися. При шикуванні не заважати гравцям іншої команди.