- Деталі
-
Категорія: На допомогу керівнику кафедри
-
Опубліковано: Четвер, 08 лютого 2018, 12:32
-
Автор: Ліпатникова Світлана
-
Перегляди: 1275
Здорове мислення: ТОП-5 онлайн-курсів, що відкриють очі на медіа
Почати знайомство з медіаграмотністю й критичним мисленням можна вже сьогодні та не виходячи з дому. У нагоді стануть масові онлайн-курси. Вони є безкоштовними, адже викладені для загального доступу в мережі Інтернет.
Media IQ зібрав найкращі онлайн-курси, що пояснять, як працює мислення, як медіа маніпулюють громадською думкою та навчать захищатися від пропаганди й маніпуляцій.
#1 – «Вступ до критичного мислення» (платформа ВУМ)
Курс розповідає про закони логіки, швидке й повільне мислення, когнітивні особливості сприйняття інформації. Його відео познайомить слухачів з інструментами критичного мислення, покаже, чому люди часто діють не раціонально, навчить позбуватися переконань і працювати з необґрунтованими думками. Навички, які слухач отримає під час курсу, допоможуть захиститися від маніпуляцій друзів і колег, політиків і реклами.
https://vumonline.ua/course/critical-thinking/
#2 – «Наука повсякденного мислення» (платформа Prometheus)
Інтерактивний відеокурс знайомить слухачів з особливостями психології повсякденного мислення людини. Зокрема, йдеться про те, чому люди вірять у неправдоподібні речі, як формуються та змінюються наші погляди, чому очікування викривляють судження. Під час проходження даного курсу слухачі отримають інструменти, які допоможуть навчитися мислити більш незалежно й аналітично.
https://courses.prometheus.org.ua/courses/UQx/THINK101/2016_T2/about
#3 – «Новинна грамотність» (платформа Детектора медіа)
Інтернет-курс розповідає, як створюються новини та в який спосіб медіа можуть маніпулювати суспільною думкою. У ньому йдеться про основних медіавласників в Україні, професійні стандарти та етичні дилеми, з якими стикаються журналісти, критерії перетворення подій на новинні приводи. В онлайн-курсі багато інфографіки й актуальних прикладів з українських ЗМІ.
http://video.mediasapiens.ua/special-projects/novynna-gramotnist-i22
#4 – « English for Media Literacy» (платформа Coursera)
Цей онланй-курс допоможе, як-то кажуть, вбити двох зайців одним пострілом. Тобі вдасться і познайомитися з основами медіаграмотності, і підтягнути свою англійську. Усі відеолекції та навчальні матеріали представлені англійською, але курс розрахований на не-носіїв мови, тому навіть початківці з легкістю його зрозуміють. В онлайн-курсі розглядаються наступні теми: види ЗМІ, роль мас-медіа в нашому житті, різниця між фактами й думками у ЗМІ, відмінності між соціальними медіа і традиційними ЗМІ тощо.
https://www.coursera.org/learn/media
#5 – «Основи критичного мислення» (платформа Prometheus)
Відеокурс допоможе опанувати стратегії та процедури критичного мислення. Під час навчання слухачі дізнаються базові техніки розвитку критичного мислення, навчаться працювати з інформацією та розуміти її, читати й ставити запитання критично.
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+CTFT101+2017_T3/about