- Деталі
-
Категорія: Шкільний практичний психолог
-
Опубліковано: Середа, 01 квітня 2020, 15:52
-
Перегляди: 571
Про дії батьків під час карантину
Сьогодні школи вимушені були перейти на дистанційне навчання під час карантину. Багато завдань з усіх предметів. Діти не хочуть робити завдання: деякі асоціюють карантин з канікулами, а деякі налякані ситуацією, що сталася. Що робити?
Проблема в тому, що ми не привчили наших дітей до самостійного навчання. Ми всі виявилися не готові: діти, які звикли до того, що до школи просто потрібно ходити; батьки, перекладаючи всю відповідальність на школу, і сама школа, коли часто дистанційне навчання зводиться до того, що вчитель надсилає по вайберу посилання на презентацію і пише завдання.
Сьогодні батьки мають усвідомлювати, що саме від них залежить психічний стан дитини та організація навчання вдома. Такий процес є тристороннім: дитина-школа-батьки й складається з кількох етапів: планування, мотивація і моніторинг.
- Планування
- Мотивація дітей
- Моніторинг
Іноді батьки скаржаться, що власні діти не сприймають їх як вчителів. Дещо незрозуміла ситуація, адже модель сім‘ї вже передбачає, що батьки є найпершими і найголовнішими учителями для дітей. Якщо ж такі відносини не встановлені, то батькам і не потрібно негайно «надягати» на себе таку роль. Будьте другом, допомагайте, дивіться разом навчальні відео тощо. Відійдіть від тотального контролю, постійних нагадувань, перфекціонізму і прагнення зробити з дитини найуспішнішу людину століття.
Навчання під час карантину надає чимало гарних можливостей. Це і свобода планування власного часу, і більше відпочинку та креативу, змога більше зануритися в ті предмети й галузі, які більше цікавлять дитину і «підігнати» теми, з яких дитина відставала.
Головне пам’ятати, що саме сім‘я закладає модель поведінки дитини на все життя. Вірус мине, карантин завершиться. Школу теж дитина колись закінчить. Але спогади, емоції і відчуття залишаться з нашими дітьми!
ЩО ГОВОРЯТЬ ОСВІТЯНИ
На сторінці Департаменту освіти міської ради та на сайті Нової Української школи публікували добірку ресурсів, які можуть бути корисними як для вчителів, так і для учнів, а також поради, як ефективно організувати цей процес.
Крім того, з 17 березня телеканал «Рада» спільно з Міністерством освіти й науки запускає щоденну телетрансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів. Канал доступний на супутнику, кабельному, а також на YouTube. Окрім того, трансляції будуть на YouTube-каналі МОН. Де ще можна знайти телетрансляції уроків, можна прочитати за цим посиланням.