- Деталі
-
Категорія: Медіатор
-
Опубліковано: Середа, 28 лютого 2018, 13:42
-
Автор: Ліпатникова Світлана
-
Перегляди: 1166
Як допомогти дитині безпечно користуватись Інтернетом:
ідеї для батьків
Безперечно, сьогодні, у цифрову епоху, бути батьками складніше, ніж будь-коли раніше. Це пов’язано з тим, що ми, батьки, не маємо такого досвіду користування Інтернетом і цифровими пристроями, як наші діти. Ми ще з того покоління, коли інформацію шукали в друкованих енциклопедіях, а не кричали у відповідь: „Зараз загуглю!ˮ. Сьогодні Інтернет надає нам і нашим дітям величезні можливості для розвитку та вдосконалення. І наше завдання як батьків – зробити використання цього ресурсу якомога безпечнішим та кориснішим для наших дітей. Саме тому пропонуємо кілька ідей, які допоможуть організувати безпечне використання Інтернету у Вашій родині.
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ
Домовтеся про правила використання цифрових пристроїв у Вашій родині, наприклад, не пізніше ніж за годину перед сном вимикати всі цифрові пристрої. Це корисно тому, що „блакитне світлоˮ екрану пригнічує секрецію гормону мелатоніну (відомого як „гормон снуˮ), тому людина гірше засинає.
Установіть на цифровий пристрій антивірусні програми й налаштування безпеки. Сьогодні практично всі мобільні оператори та провайдери пропонують функцію безпечного Інтернету для Ваших дітей, але пам’ятайте: важливим чинником є підтримка довірливих стосунків з дитиною, обговорення досвіду використання Інтернету.
Покарання не вчать дитину цінностей або норм поведінки, а можуть лише збільшити ймовірність таємного проступку. Обговоріть з дитиною, чому Ви встановлюєте таку програму та для чого. Цікавтеся тим, що робить дитина онлайн, що їй подобається дивитися. Установіть собі ті ігри, у які грає Ваша дитина; продивіться ті сайти чи канали в YouTube, які вона відвідує; запитуйте, що вона сьогодні дізналась нового, що сьогодні обговорюють в Інтернеті тощо.
ЯКИЙ ЦИФРОВИЙ СЛІД ВИ ЗАЛИШАЄТЕ?
Цифровий слід Ваших дітей може початися, перш ніж вони почнуть ходити, і він може йти за ними все життя. Дитина тільки народились, а рідні та близькі вже виставили фото новонародженого в соціальній мережі.
Інформація про дітей, яку розміщують в Інтернеті, зазвичай надовго залишається доступною для будь-кого у світі. Це може загрожувати безпеці, приватному життю, гідності дитини, тобто робити її вразливою на всіх етапах життя.
Уявіть, що Ваш цифровий слід (згадка про Вас у всіх документах чи фото) почався в ранньому дитинстві. Який би вигляд мали результати пошуку Вашого імені сьогодні? Розробіть власні правила приватності родини та домовтеся не розміщувати особисту інформацію в Інтернеті.
ІНТЕРНЕТ ТАКИЙ, ЯКИМ МИ ЙОГО СТВОРЮЄМО!
Ви та Ваша дитина відіграєте важливу роль у розвитку Інтернету.
Обмінюючись інформацією, спілкуючись з іншими, залишаючи коментарі, Ви робите Інтернет, який зростає щохвилини. Інтернет такий, яким ми створюємо його щодня: він стає кращим і доброзичливішим настільки, наскільки кожен із нас є ввічливим і позитивним онлайн.
Навчіться самі й навчіть дитину критично ставитися до інформації, знайденої в мережі. Не все опубліковане в Інтернеті може бути правдою.
Не всі люди в житті можуть бути такими, якими показують себе в мережі. Покажіть дитині можливості Інтернету для цілеспрямованого розвитку: вивчайте мову, дивіться картини відомих художників, слухайте класичну музику та ін.
ЯК І ДЕ ОТРИМАТИ ПІДТРИМКУ Й ДОПОМОГУ?
Такі міжнародні організації, як ООН, ЮНІСЕФ, Рада Європи, зазначають, що права людини та основні свободи в рівній мірі стосуються як до офлайнового, так і до онлайнового простору. Ніхто не повинен бути об’єктом незаконного втручання в здійснення прав людини та основних свобод під час перебування в Інтернеті.
Надавайте дитині відповідно до її віку конкретну інформацію про те, що є незаконним в Інтернеті та де можна отримати допомогу.
Якщо Ви батьки підлітка, не кричіть на нього й не карайте його за пошук інформації в Інтернеті на сексуальну тему. Відверто поговоріть з ним про ті питання, які його цікавлять.
P.S. ПРО ЛЮБОВ ДО ДІТЕЙ ТА ІНТЕРНЕТ
Не варто сердитися на дитину за те, чого самі не дотримуєтесь! Звідки ж їй брати приклад для наслідування? Ви можете чути про шкоду Інтернету й залежності від нього, але часто дитина занурюється у світ комп’ютерних ігор і віртуальний простір тільки тому, що їй не вистачає батьківської уваги та любові.