Шановні!
Із 01.09. 2023 року освітній процес у ліцеї відновлюється в дистанційному режимі. Ми вже маємо досвід організації дистанційного навчання, та хочемо наголосити, що у цей період надзвичайно важливою як для дітей, так і для вчителів, є Ваша батьківська підтримка й допомога! Звертаємо Вашу увагу на деякі аспекти, що допоможуть нам разом організувати якісний освітній процес в умовах дистанційного навчання.
Робоче місце.
Перш за все, важливо забезпечити дитині робоче місце, обладнане інтернетом. Якщо в родині двоє або більше учнів/учениць і немає можливості розташувати робочі місця в окремих кімнатах, виділіть кожному окрему зону та надайте можливість скористатися навушниками. Усі зайві предмети, що відвертають увагу дітей, доцільно прибрати.
Організація роботи та дотримання режиму дня.
Необхідною умовою успішності учня чи учениці є чітка організація та дотримання режиму дня (підйом в один і той самий час, перерви, прийом їжі тощо). Це не тільки позитивно впливає на нервову систему дитини, а й створює відчуття впевненості та безпеки. Бажано дотримуватися тих самих дій, як і під час очного навчання: прокидатись, вмиватися, одягатися і снідати, щоб о 8.30 розпочати навчальний день. Нагадуємо, що усі уроки проводитимуться вчителями згідно з розкладом І семестру онлайн в Zoom-або Meet-конференціях, які триватимуть до санітарних вимог із врахуванням віку дитини. Решту навчального заняття вчитель організовуватиме роботу в асинхронному режимі, тобто без комп’ютера. Учні можуть виконувати онлайн-тести, вправи в робочому зошиті, працювати з текстом, виконувати творчі завдання, працювати над проєктами тощо. Домашні завдання, які розміщуються в Google-classroom, варто виконувати і висилати вчасно, щоб уникнути перевантаження дітей, забезпечити можливість оцінювання і аналізу робіт вчителем.
Безпека та дотримання правил етикету в режимі дистанційного навчання.
З метою недопущення втручання в освітній процес сторонніх осіб, «зриву» уроків, учні/учениці на онлайн-зв’язок заходять винятково із зали очікування, із відкритим зображенням; акаунт має бути підписаний дійсними іменами та прізвищами. Учитель/учителька вестиме відеозапис кожного уроку. Підключаючись до онлайн-уроків, діти мають звернути увагу на те, чи не заважають роботі сторонні звуки (наприклад, гавкіт собаки чи крик папуги), які відволікатимуть увесь клас. Допомогти може контроль за режимом роботи мікрофона. Прослідкуйте, що потрапляє в об’єктив камери. Педагог не завжди може бачити всіх учасників (особливо при використанні функції «Демонстрація екрану»). Про виявленні фактів порушення етики повідомте класного керівника.
Надсилаючи фото письмових робіт, зверніть увагу на якість фото та можливість прочитати файл, надісланий учителю або вчительці. Бувають ситуації, коли учні або учениці здають порожні файли. Зважайте на час надсилання робіт. Це теж важлива складова як академічної доброчесності, так й етики спілкування.
Обговорюйте уроки з дітьми, дізнайтеся, що було цікавим, а що викликало труднощі. І головне: не змушуйте дитину, а мотивуйте, не забувайте відзначати її успіхи! Якщо порівнюєте, то тільки із самим собою. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте!
Академічна доброчесність.
На жаль, іноді ми стикаємося з порушеннями правил академічної доброчесності. Це не тільки випадки, коли дитина «запозичує» відповіді на тестові завдання чи правильне розв’язання задачі в свого однокласника. Фомальний піхід до навчання, гонитва за високими балами іноді призводить до того, що завдання виконує не учень/учениця, а батьки або репетитори. Наполегливо просимо всіх попрацювати над дотриманням правил академічної доброчесності. Адже важливою є не оцінка, а навичка, яка або сформувалась після виконання вправ чи завдань!
Комунікація.
На всі питання стосовно дистанційного навчання Ви можете отримати відповідь, ознайомившись із інформацією на сайті ліцею.
Головною залишається Ваша комунікація із класним керівником, який володіє усією необхідною інформацією.У разі хвороби дитини або неможливості долучитися до дистанційного навчання, обов’язково повідомте класного керівника, а він поінформує про це колег.
Зважайте на те, що організація освітнього процесу під час дистанційного навчання здійснюється в межах робочого часу педагогічних працівників, тому зворотний зв’язок надаватиметься з 08.30 до 18.00 робочого дня.
Впевнені у нашій плідній співпраці! Бажаємо Вам міцного здоров’я! Бережіть себе та своїх рідних!