- Деталі
-
Категорія: Новини
-
Опубліковано: П'ятниця, 31 березня 2023, 11:19
-
Автор: Адміністрація
-
Перегляди: 541
Офіс Перезидента України
25.03.2023 № 41-01/364
У зв'язку з наближенням першої річниці початку визволення українських земель від рашистських загарбників (кінець березня — початок квітня) просимо забезпечити, із суворим дотриманням обмежень воєнного стану та врахуванням ситуації в конкретному регіоні й населеному пункті, проведення тематичних заходів у рамках медійної кампанії #МістаГероїв, спрямованих на привернення додаткової уваги вітчизняної та світової спільноти до героїчних подій та водночас московських злочинів в Україні.
У рамках кампанії відзначаємо не лише конкретні міста, які відіграли ключове значення, а й людей, які стали основою опору у всіх куточках звільненої України, Основний наратив: усі міста - міста героїв. Як деокуповані та прифронтові, так і ті, які знаходяться в тилу.
Пропонується поширення через доступні канали комунікації інформації про факти та події, пов'язані зі спротивом мешканців населеного пункту, області та країни в цілому, історій місцевих волонтерів, ветеранів, мешканців, які -пережили окупацію, діяльність гуманітарних штабів місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад тощо. Адаптація цих історій до різних платформ під загальним неймінгом #МістоГероїв.
Усі заходи та публікації потрібно робити з хештегом #МістаГероїв,
Повномасштабне збройне вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року стало логічним продовженням загарбницької війни проти України, яку москва розпочала дев'ять років тому з окупації Криму.
Єдність українців забезпечила успіх захисту держави з перших годин 24 лютого. Відзначаємо зусилля усіх, хто захищав державу чи допомагав це робити. Визволення півночі держави та стійкість України загалом були забезпечені, зокрема, завдяки багатьом звичайним людям, які допомагали Силам оборони і безпеки. Це - волонтери, журналісти, транспортники і багато інших, хто забезпечував оборонців, допомагав людям, викривав позиції окупанта, привертав увагу світу тощо. Від перших годин повномасштабноговторгнення війна для українців стала справді народною війною, наші міста стали містами героїв, наші села стали селами героїв - людей, які допомагали вистояти одне одному і державі.
Річниця початку визволення українських територій - це свідчення вражаючих успіхів наших сил оборони в бою зі значно переважаючим та добре озброєним противником, безпрецедентної сили духу Українського народу, його стійкості, сміливості, єдності у боротьбі з підступним ворогом.
Говорячи про звільнення Півночі, не забуваємо про те, що оборона нашої дкржави тривала на багатьох напрямках. Героїчна оборона на Харківщині і на Донбасі, на Півдні, на землі І на морі дала можливість Силам оборони і безпеки України діяти на Півночі. Битви на Півночі та звільнення північних регіонів - це частина загальної оборонної операції України, і героїзм та стійкість кожного нашого воїна стали частиною оборонного успіху України навесні 2022 року на Півночі держави.
Саме в Україні була знищена давня світова ілюзія про росію як нібито цивілізовану країну. Світ побачив звірства окупанта в Бучі та інших наших містах і селах, на дорогах північних областей. Коли наші Сили оборони та безпеки звільнили північні регіони, відкрилася повна правда про те, що несе із собою росія: це катівні, розстріли, мародерство та інше подібне.
Цивілізований світ впевнено став на бік України. Про це свідчить потужна підтримка України міжнародним співтовариством, а також визнання міжнародною спільнотою того факту, що сьогодні Україна стоїть на захисті єдиної, демократичної Європи, основоположних цінностей цивілізованого світу.
Необхідні спільні зусилля України і цивілізованого світу щодо міжнародного засудження організаторів і виконавців злочинів проти людяності, належна правова та політична оцінка дій країни-агресора російської федерації.
Пропонуємо у зв'язку з першою річницею початку визволення українських земель забезпечити, з урахуванням місцевих умов, організацію таких заходів:
звернення/виступи у ЗМІ керівників органів виконавчої влади до населення регіонів (відповідно до викладеної вище Ідеології);
проведення керівниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування синхронно по всій країні урочистих церемоній підняття Державного Прапора України, із залученням військових, цивільних громадян, які виявили героїзм під час російсько-української війни, волонтерів тощо (дата і час церемоній будуть повідомлені додатково);
покладання квітів цього ж дня (у визволених населених пунктах за рішенням місцевої влади - у день визволення) керівниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пам'ятних знаків, місць поховань воїнів, загиблих під час російсько-української війни;
у населених пунктах, які були визволені від окупації, - також церемоній ушанування загиблих жителів, покладання квітів до пам'ятних знаків на місцях вчинення рашистами злочинів або місцях поховань жертв окупантів;організацію та відкриття (за можливості) виставок, присвячених визволенню від окупантів населених пунктів;
вирішення із керівниками релігійних організацій питання проведення панахид за загиблими земляками—цивільними і військовими, а також молитов за перемогу українського війська та Український народ;
належний інформаційний супровід відзначення першої річниці початку визволення українських земель, у тому числі, широке висвітлення заходів за участю Президента України та виступів/звернень Глави держави, регіональних тематичних заходів, реалізація з використанням медіа-ресурсів інформаційно-освітньої кампанії, сприяння розміщенню тематичних публікацій у регіональних засобах масової інформації, трансляція тематичних теле- і радіопередач, сюжетів («історії з життя»), інтерв'ю з цивільними та військовими, що зробили вагомий внесок у визволення українських земель, показ фільмів;
сприяння перебуванню та роботі в регіоні представників центральної влади та представників іноземних держав (за окремими дорученнями).
До річниці початку визволення українських земель від рашистських загарбників пропонуємо вжити додаткових заходів щодо: вирішення актуальних питань забезпечення життєдіяльності населених пунктів, які були визволені від окупантів; облаштування місць поховань воїнів, загиблих під час російсько-української війни, цивільних громадян - жертв окупації, інших місць пам'яті.
Особливу увагу просимо приділити забезпеченню дотримання громадського порядку і стабільності у регіоні, нейтралізації деструктивних чинників, зокрема в інформаційному просторі.
Про проведену роботу просимо поінформувати Офіс Президента України до 10 квітня 2023 року.