imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

/**/
Медіатор
Дорожній рух
Булінг і насилля
Небезпека у побуті і навколишньому середовищі
Запобігти Врятувати Допомогти
Правова допомога
Заводський РВ ММУ України в Миколаївській області
портфоліо кафедри іноземних мов
міжпредметні зв'язи
корисні поради
дитячі та професійні конкурси
оголошення
шкільна вітальня
оголошення
Олімпіади, творчі конкурси
готуємось до ЗНО
Шкільний ютуб канал
Сайти вчителів

До дня народження Т.Г. Шевченка

«Мій Шевченко»

Кожен народ має свої памятні дати. Для українців особливими днями стали шевченківські роковини. 9 і 10 березня ми вшановуємо память великого українського поета, талановитого художника, глибокого філософа й справжнього пророка. До відзначання цих важливих дат щороку долучається учнівський і педагогічний колектив МСЗОШ №22, і 2021-й не став винятком.

Цілий тиждень тривав марафон «Мій Шевченко», у рамках якого було проведено низку святкових заходів. Мета марафону – вкотре відкрити для кожного з учасників постать митця, збагнути його феномен та зрозуміти, що Шевченкова творчість надзвичайно актуальна. 9 березня навчальний день розпочався урочистою радіолінійкою, присвяченою вшануванню пам’яті великого Кобзаря, а в кінці кожного уроку зі шкільних радіоприймачів лунали його найкращі поетичні твори у виконанні exysd 4-х класів. Під час перерв учителі й учні могли ознайомитися з виставкою книжок, присвячених життєвому й творчому шляху Тараса Шевченка, погортати «Кобзар», потримати в руках «Буквар», з любовю укладений митцем для маленьких українців.

У холі школи було організовано виставку учнівських малюнків, на яких оживали Шевченкові поезія та проза. Тож увесь тиждень тривав конкурс юних художників «Барви шевченківської творчості», підчас якого усі бажаючі могли оцінити кращу творчу роботу. Результати конкурсу було оголошено в пятницю, а переможці отримали грамоти й солодкі подарунки.

Кожен клас окремо долучився до вшанування памяті Кобзаря. Старшокласники підготували on-line літературну вітальню «Справжній Шевченко», під час якої всі присутні змогли дізнатися цікаві факти з біографії письменника, познайомитися з його маловідомими творами. Бажаючі взяли участь у квесті «Шевченкова кобза». До цєї події оновлено світлицю поета у школі.schev4enko1schv4enko2

viber 2021-03-12_09-17-56Важливим етапом марафону стала участь наших учнів у міському конкурсі читців «Нас єднає Тарасове слово», який проводиться в Миколаєві з 2014 року. Учениця 10-А класу Брагар Анастасія посіла перше місце у віковій категорії учасників 13-16 років.

Щоразу, звертаючись до «Кобзаря», кожен з нас відкриває для себе щось нове, знаходить відповідь на складні життєві питання, мандрує дивовижними світами поетичного слова. Марафон «Мій Шевченко» ще раз довів, що творчість Великого Українця, відомого далеко за межами нашої держави, й досі запалює серця, вчить сучасну молодь любити рідну землю, цінувати волю й віддавати себе служінню своєму народові. Шануймо память Тараса Шевченка, адже це необхідна складова виховання гідного громадянина України!

Шевченківські дні

Щороку, 9 та 10 березня, українці відзначають Шевченківські дні. Ці дати припадають на день народження Кобзаря та роковини смерті. Кобзар – головна постать української класичної літератури. Його творчість можна не любити, але поважати мусите. Шевченка слід розглядати не лише як поета, але й громадського діяча, патріота, захисника мови й культури свого народу.
Пропонуємо цікаві завдання щодо біографії та творчості великого Кобзаря
Сучасний мультик про життя Тараса Шевченка

Про що не розповідають у шкільних підручниках? Несподіваний погляд на життя і творчість Кобзаря представлено в сучасній анімації, яку варто показати кожному школяреві. ДИВІТЬСЯ ТУТ >>>

Онлайн-вікторина для школярів