шкільний практичний психолог http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog Thu, 21 Nov 2024 18:00:40 +0200 Joomla! 1.7 - Open Source Content Management uk-ua Всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?" http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2240-vseukrajinska-programa-mentalnogo-zdorovya-qti-yakq http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2240-vseukrajinska-programa-mentalnogo-zdorovya-qti-yakq  

«Ти як?» – для кого і для чого

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

Завантажуйте Аптечку ментального здоров’я на сайті https://howareu.com

]]>
Thu, 20 Apr 2023 18:57:57 +0300
Підтримай дитину. Подбай про себе. Турбота про себе під час війни http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2239-pidtrimaj-ditinu-podbaj-pro-sebe-turbota-pro-sebe-pid-chas-vijni http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2239-pidtrimaj-ditinu-podbaj-pro-sebe-turbota-pro-sebe-pid-chas-vijni  

Турбота про себе – це обов’язок 24 години на добу 7 днів на тиждень, а особливо в умовах воєнного стану. Якщо ми не подбаємо про себе, то не зможемо допомогти комусь іншому. Тільки якщо ми будемо якісно дбати про себе, свій емоційний і психологічний стан, ми зможемо з мінімальними втратами  для нашого життя і нервової системи впоратися з наслідками жахливих подій навколо.

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» та проєктом «Подбай про себе», ГО «Асоціація дієвих психологів України» психологи нагадують про базові речі на кожен день, які дозволять підтримувати психоемоційний стан.]]> Thu, 20 Apr 2023 18:51:43 +0300 Підтримай дитину. Подбай про себе. Роль ресурсності та усмішки http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2238-pidtrimaj-ditinu-podbaj-pro-sebe-rol-resursnosti-ta-usmishki http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2238-pidtrimaj-ditinu-podbaj-pro-sebe-rol-resursnosti-ta-usmishki  

Психологи у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської МОН спільно з ГО «Підтримай дитину» та проєктом «Подбай про себе», ГО «Асоціація дієвих психологів України» продовжують нагадувати про базові речі на кожен день, які дозволять підтримати психоемоційний стан.

Навіть сильні люди потребують підтримки та втішних розмов. Піклування про власний емоційний і психологічний стан допомагає впоратися з наслідками жахливих подій.

Сьогоднішні поради є продовженням порад для підтримки психоемоційного стану.]]> Thu, 20 Apr 2023 18:49:12 +0300 Інформаційна кампанія «Україна без барʹєрів» «Довідник безбар’єрності» http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2237-informatsijna-kampaniya-ukrajina-bez-bareriv-dovidnik-bezbarernosti http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2237-informatsijna-kampaniya-ukrajina-bez-bareriv-dovidnik-bezbarernosti  

Інформаційна кампанія «Україна без барʹєрів»

«Довідник безбар’єрності»

 

Ми всі є невід’ємною частиною суспільства. Суспільства, в якому всім має бути комфортно  незалежно від статі, віку, фізичних та інших особливостей, де кожному забезпечені однакові права, де враховуються інтереси різних груп та індивідів, де всі залучені до активного громадянського і культурного життя та приносять користь.

Безбар’єрна країна – це не відокремлена територія зі специфічними умовами для окремих людей і не сукупність вибіркових норм і правил. Це новий, вдосконалений формат співіснування рівних між собою людей, модель суспільства, в основі якої лежить соціальний егалітаризм – без обмежень, але з широким колом можливостей для кожного.

Наша кінцева мета – не навчити пристосовуватись і долати до бар’єри, а створити повністю вільний від них простір. Ми не створюємо окремі умови для людей з інвалідністю та маломобільних груп, молоді та пенсіонерів, чоловіків і жінок, а будуємо зручну, комфортну, зрозумілу та функціональну систему для всіх без виключення.

Саме тому тема безбар’єрності є актуальною для кожного, а тому повинна бути видимою, обговорюваною та підтримуватись тими, хто має політичну вагу. Важливими крокам у цьому напрямку стали запуск ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» і розроблення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що стосується освіти, роботи, соціального та культурного життя, для її реалізації.

Безбар’єрне середовище – це простір необмежених можливостей, в якому немає місця дискримінації та враховуються інтереси кожного.

 

«Довідник безбарєрності» — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у власних проєктах  

https://bf.in.ua/

]]>
Thu, 20 Apr 2023 18:26:32 +0300
Інформаційна кампанія «Україна без барʹєрів» Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи Олени Зеленської http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2236-informatsijna-kampaniya-ukrajina-bez-bareriv-natsionalna-strategiya-iz-stvorennya-bezbarernogo-prostoru-v-ukrajini-za-initsiativi-oleni-zelenskoji http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2236-informatsijna-kampaniya-ukrajina-bez-bareriv-natsionalna-strategiya-iz-stvorennya-bezbarernogo-prostoru-v-ukrajini-za-initsiativi-oleni-zelenskoji  

Інформаційна кампанія «Україна без барʹєрів»

Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи Олени Зеленської

 

Стратегічні цілі  стратегії

 

Стратегічна ціль комунікації – побудова обізнаності про нову суспільну цінність «безбар’єрність» і розуміння її різноманіття.

Ключове повідомлення має бути конкретним і персоніфікованим, спрямованим на подолання бар'єрів у суспільстві: забобони, упередження, нетолерантність, робота із супротивом, тобто подолання бар'єрів психологічних. Для соціальних мереж слід акцентувати на конкретних прикладах і користі на персональному рівні користувачів послуг.]]> Thu, 20 Apr 2023 18:16:27 +0300 дорослим варто пам'ятати http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2214-doroslim-varto-pamyatati http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2214-doroslim-varto-pamyatati Дорослим варто пам'ятати

Звернення дітей до батьків

1.Не захищайте мене від наслідків власних помилок. Я вчусь із власного досвіду

2.Не бійтеся бути непохитними зі мною. Я надаю перевагу саме такому підходу. Це дозволяє мені визначити своє місце.

3.Не змушуйте мене відчувати, що мої вчинки – смертний гріх. Я маю навчитися помилятися…

4.Ми проводимо разом мало часу. Так…але значення має те, як ми його проводимо!

5.Не вимагайте від мене пояснень, чому я це зробив. Я іноді сам не знаю, чому я так роблю.

6.Не балуйте мене. Ви мене цим псуєте. Я дуже добре знаю, що необов’язково надавати мені все, що я вимагаю. Я просто випробовую Вас.

7.Не робіть за мене те, що я в змозі зробити сам. Я можу потім продовжувати використовувати Вас.

8. Не звертайте занадто багато уваги на мої маленькі хвороби. Я можу навчитися отримувати задоволення від поганого самопочуття.

9.Сприймайте мене таким, яким я є.

10.Любіть мене таким, яким я є.

]]>
Thu, 01 Dec 2022 21:04:34 +0200
Будую мир навколо себе http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2213-buduyu-mir-navkolo-sebe http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2213-buduyu-mir-navkolo-sebe
https://la-strada.org.ua/onlajn-navchannya “Будую мир навколо себе” – он-лайн курс для всіх!
Сьогодні це дуже актуально і важливо!!! Долучайтесь до команди обізнаних з питань вирішення конфліктів мирним шляхом та пропаганди ненасильницької поведінки по відношенню до оточуючих!!!
Колеги і колежанки, мами й тата, учні та учениці! Пропонуємо Вам дізнатися більше про те, що таке, конфлікт, булінг, кібербулінг, відновні практики, медіація, миробудування.
Даний електронний курс є дуже легким та доступним для сприйняття дітьми.

]]>
Tue, 29 Nov 2022 22:21:56 +0200
Ігри у темряві http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2209-igri-u-temryavi http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2209-igri-u-temryavi  

40 ігор у темряві. Для відновлення відчуття безпеки, близькості та запобігання травматизації

За матеріалами Світлани Ройз

ЮНІСЕФ, Світлана Ройз
Страх темряви – це, з одного боку, віковий страх у дітей. З іншого – один із наслідків хронічного стресу та травматизації.  Для того, щоб підтримати дитину, щоб не допустити загострення її стану – ми можемо запропонувати ігри. Гра – найпростіший спосіб трансформувати напругу.    

Важливо пам’ятати:]]> Mon, 21 Nov 2022 09:52:46 +0200 Безсоння у дитини http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2207-bezsonnya-u-ditini http://school22.com.ua/index.php/ofis-vikhovnoji-roboti/sotsialno-psikhologichnij-suprovid/shkilnij-praktichnij-psikholog/2207-bezsonnya-u-ditini Безсоння у дитини: що робити?

Кроки

1. У найтривожніший час батьки можуть бути поряд з дитиною ( і вдень, і вночі).

2. Дайте зрозуміти дитині, що ви - поруч, а вона - у безпеці.

3. Обговоріть з дитиною, коли саме ви можете повернутися до звичного способу сну.

4. Згодом можете сидіти поряд з ліжечком, коли дитина засинає, щоб полегшити процес відвикання від вашої присутності.

5. Попросіть дитину сказати вам, коли їй знову стане страшно.

6. Якщо сон не покращується протягом 2 тижнів і більше,  це впливає на самопочуття дитини, навчання, її стосунки з вами і оточуючими, - зверніться за допомогою до спеціаліста.

]]>
Mon, 14 Nov 2022 09:38:09 +0200