Укладка ламината на пол. Быстрая укладка ламината своими руками видео. Укладка ламината по диагонали. Пробковое покрытие для пола. Качественная укладка пробкового пола. Пробковый пол плюсы и минусы. Смеси для выравнивания пола. Быстрое выравнивание бетонного пола. Выравнивание пола стоимость. Самоделки для дома. Лучшие самоделки для дома своими руками. Полезные самоделки для дома. Как обустроить кухню. Как обустроить маленькую кухню быстро. Как обустроить кухню фото. Как открыть свой магазин. Хочу открыть магазин с большим капиталом. Сколько стоит открыть магазин. Диван своими руками. Как сделать диван своими руками для дома. Диван своими руками чертежи. Дизайн маленькой кухни. Красивый дизайн интерьера кухни фото. Малогабаритные кухни дизайн.

Конкурс ім. П.Яцика

images

9 листопада в День української писемності та мови стартує щорічний Конкурс знавців рідної мови імені Петра Яцика

Міжнародний конкурс з української мови важко переоцінити, адже це справді те патріотичне дійство, яке надихає українців бути українцями і не соромитися цього, це цілюще джерело, яке повертає нас до витоків нашої самобутності й духовності. Дивним може видатись той факт, що ідея такого конкурсу з'явилась не в Україні, а за океаном; проте, мабуть, ми починаємо цінувати те, чого позбавлені, і не дбаємо про те, що кожен день бачимо поруч. На щастя, один із духовних велетнів української діаспори дав нації цей дороговказ, який сьогодні здається таким природнім і рідним для мільйонів. І цим генієм національної ідеї став Петро Яцик (1921 – 2001) – відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження.

На урочистому закритті І Міжнародного конкурсу 24 травня 2001 року Петро Яцик сказав, що «завдяки конкурсові серед українців в Україні та за її межами відізвалися українська гідність і самоповага», що «конкурс вочевидь показав, що молоді сили України знають і поважають свою мову і що ми ростемо і мужніємо як нація». Ці слова повною мірою відображають неоціненне значення мовного марафону.

Щоб осягнути усю глибину і масштабність цього проекту, треба з'ясувати, насамперед, основні засади його проведення й окреслити історію конкурсу в Україні, від початків і донині. Отже, за офіційними документами, такими, як «Положення про конкурс з української мови» (Додаток до листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-4 від 08.01.2000р.), Міжнародний конкурс з української мови (далі – Конкурс) проводиться Міністерством освіти і науки України спільно з Лігою українських меценатів, Освітньою фундацією Петра Яцика із залученням центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також громадськості на підтримку ініціативи Петра Яцика.

Мета Конкурсу – сприяння утвердженню української мови, піднесення її престижу серед учнівської та студентської молоді, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу.

Завдання Конкурсу:

піднесення престижу української мови в Україні та за її межами;

підвищення рівня знань з української мови;

виховання у молодого покоління любові до мови, свого народу, усвідомлення того, що українська мова є генетичним кодом української нації;

формування в молодої людини почуття патріотизму, потреби особистої причетності до процесів утвердження і розвитку української мови;

привернення уваги громадськості та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до вирішення проблеми функціонування державної мови в Україні.

У Конкурсі можуть брати участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову, послуговуються нею, виявили особисте бажання взяти участь у ньому.

Конкурс проводиться щорічно з листопада по березень включно на добровільних засадах у навчальних закладах України незалежно від типу, форми власності та підпорядкування.

Початок Конкурсу – в День української писемності та мови (9 листопада).

Конкурс охоплює не тільки учнів, а й студентів, військових, учнів профтехосвітніх навчальних закладів, дав натхнення і учасникам, і вчителям. Адже перемога у ньому – це визнання таланту і знань, підкріплене грошовими преміями, які є гідною нагородою за відмінні успіхи на ниві рідної мови, показником престижності та важливості здобутого рівня. Адже сам світлої пам'яті Петро Яцик говорив, що «справжні знання коштують дорого».

3.234.210.89